Ekonomi

Bakan Bozdağ’dan 6 tablo açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, genel başkan olarak herkesin 6’lı masaya oturduğuna değindi.

6’lı masadakilerin cumhurbaşkanı adaylarını lider olarak kabul etmeyeceklerini, birini lider olarak kabul etmedikleri gibi herkesin eşit olduğunu ve ülkeyi eşit imza ve yönetimle yöneteceklerini söylediklerine dikkati çeken Bozdağ, şunları söyledi:

“Çift başlı yönetime izin veren parlamenter sistemde çok büyük bedeller ödeyen ve bu nedenle hükümet sistemini değiştirmek zorunda kalan Türkiye’nin, lidersiz, 6-7 eşbaşkanlı bir yönetim sisteminde daha ağır bedeller ödeyeceği tartışılmaz. Son sözü söyleyecek bir liderin olmadığı ya da herkesin kararına uyacağı bir lider olmadığında herhangi bir çatışma çözülebilir mi?

Altı tablonun vaat ettiği yönetim yöntemi, açık bir yönetilemezlik sistemidir. Herkesin kendisini eşit başkan ve lider olarak kabul ettiği bir tablodan taviz vermek ve karar almak kolay değil. Böyle bir tablodan çıkarsa çatışma, kargaşa, kriz, kaos, istikrarsızlık olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu