Yaşam

Denzi ve Rinxlaya’dan yepyeni parça

İSTANBUL (İGFA) – Converse Türkiye’nin Converse All Star sanatçıları Denzi ve Rinxlaya, yapımcı Şevket Akıncı’nın mentorluğunda “Our Beat” projesi için beklenmedik bir müzik yaratmak üzere bir araya geldiler ve yepyeni bir modül hazırladılar. Universal Music Turkey etiketiyle 5 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda yayınlanacak olan “Frontal”, hard rock ve hip-hop gibi farklı müzik türlerini bir araya getiriyor.

Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunu olan Denzi, müzisyenliğin yanı sıra tasarımcı olarak da hayatını sürdüren ve kendisini underground müzik kültürünün temsilcilerinden biri olarak tanımlayan bir sanatçı.

Rinxlaya, müziğini elektronik unsurlar ve bozuk seslerle harmanlayan, İstanbul merkezli deneysel bir R&B ve hip-hop sanatçısı. 2017 yılından beri üretim yapmakta olan Rinxlaya bu zamana kadar bağımsız sahnede çeşitli stantlar açmış ve birçok etkinliğe katılmıştır.

Bu özel projede yapımcı Şevket Akıncı, kurgunun yapımcılığını ve mentorluğunu üstlendi. Beklenmedik müzik tarzlarını ve farklı ritimleri bir araya getiren Frontal, sanatçıların pozitif bakış açılarından aldıkları motivasyonla yepyeni bir üretim yaratma arzusunu yansıtıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu