Haber

Depremzedeler için oy kullanmaları için bilet kampanyası askıya alındı! Bekleyen bilet başvurusu…

Sadece oy kullanmak için işe giden depremzedeler, artan bilet fiyatları karşısında zor durumda. Sarsılan bölgede 9 milyona yakın seçmen var. Bu seçmenlerin yaklaşık 133 bini başka illere kayıt yaptırabilmiştir. Başka bir şehirde 1,5 milyona yakın seçmenin oy kullanmak için deprem bölgesine gitmek zorunda olduğu iddia ediliyor.

PENDANT BİLET UYGULAMASI

Depremzedelerin oy kullanmak için bilet almalarını sağlayan Askıya Alınmış Bilet Platformu’nun kurucularından Ertim Orkun’a göre, depremzede olacağını belirten kişiler asdabilet sitesine girerek başvuru formunu doldurabiliyor. com.

Sitedeki formu dolduran depremzedeler seçmen belgesinin fotoğrafını çekip siteye yüklüyor ve bu belge siteye ekleniyor. Belge ile kişinin orada oy kullanmak zorunda olması sağlanır.

Depremzedelerin bilet almasına katkıda bulunmak isteyen bağışçılar, depremzedelerin seyahat edebilmesi için siteye girip fona para gönderebiliyor.

OY VERMEK İÇİN PANGED BİLETİ

3 bin 500’ün üzerinde bilet talebi olduğu belirtilirken şu ana kadar 510 bin TL bağış toplandı. 3500’den fazla bilet talebi var. Bu üç bin beş yüz bilet talebinin tamamı gidiş-dönüş değil, bir kısmı tek taraflı. Bu nedenle, bilet taleplerinin sayısı farklılık gösterebilir.

Depremzedelerin talepleri ve onlara yapılacak bağışlar, seyahatin mümkün olduğu son ana kadar alınmaya devam edecek.
Askıya Alınmış Bilet uygulaması “Oy ve Ötesi”, “Türkiye Tanıtma Vakfı”, “Ses Eşitliği ve Dayanışma Derneği”, “Türkiye Gönüllüleri” ve “İhtiyaç Haritası” tarafından desteklenen bir sivil girişimdir.

bodrum-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu