Haber

Fransa’daki gurbetçilerden Trabzon’daki engellilere akülü araç desteği

Fransa’da yaşayan gurbetçilerin desteğiyle satın alınan akülü araçlar ve tekerlekli sandalyeler Trabzon’daki ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin engelli vatandaşlarına sağladığı imkan ve kolaylıklardan anlaşıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında son 20 yılda engellilere yönelik hizmetlerin takdire şayan olduğunu belirten Zorluoğlu, “20-30 yıl önce Avrupa’ya gittiğimizde sunulan imkanlara gıpta ile bakardık. Oradaki engellilere çok değerli dokunuşlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.

Engellilerin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını belirten Zorluoğlu, kaldırım ve yol çalışmalarını engellileri düşünerek yaptıklarını belirterek, Atatürk Köşkü’ndeki tadilatların engelli ziyaretlerine uygun olarak yapıldığını ifade etti.

Geçen hafta Paris 61 Trabzon Halk Derneği’nin Paris’te düzenlediği gecede gurbetçilerle bir araya geldiğini hatırlatan Zorluoğlu, “Fransa’daki gurbetçilerimiz Trabzon’daki engelli vatandaşlarına böyle bir ikram gönderdiler. 90 adet akülü araç, 20 adet de getirmişler. Önümüzdeki hafta Almanya’da olacaklar. Bu şehirde akülü araca ihtiyacı olan her engelli kardeşimize bunu sağlayacağız.” ifadeleri kullandı.

Paris 61 Trabzon Halk Derneği Başkanı Avni Başkan bugünün kendileri için çok anlamlı olduğunu belirterek, araçların alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu da engelliler için yapılan hizmetleri katılımcılarla paylaştı.

Zorluoğlu’nun akülü araç teslim ettiği 27 yaşındaki Sümeyye Akgün, çok memnun olduğunu ve artık rahatlıkla dışarı çıkabildiğini söyledi.

Geçirdiği iş kazası sonucu engelli olan Nedim Reis Baran, akülü araca sahip olduğu için mutlu olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu