Haber

İBB trafik sorununa kalıcı çözümler üretiyor

İBB, İstanbul’un trafik yükünü hafifletmek için kalıcı çözümler üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda özel araç seyahatini azaltmak amacıyla şehir merkezlerinde “Park Et Devam Et” sistemi uygulanıyor. İlk uygulama; Tarihi, kültürel ve turistik bir bölge olan Tarihi Yarımada’da yapılacak…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından çalışma başlatıldı. “İstanbul’da Park Et Devam Et Sistemi”uygulama 12 Ağustos Cumartesi itibariyle başlamıştır.

 

İLK BAŞVURU TARİHİ YARIMADA’DA

Trafik yoğunluğunu ve özel araç kullanımını azaltmak, toplu taşıma kullanımını teşvik etmek, çağdaş ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri sunmak için ilk uygulama; Tarihi Yarımada’dayürütülüyor.

Bu içerikte, Yenikapı Aktivite AlanıİBB’ye bağlı ve yerleşik İSPARK A.Ş.Firmanın işlettiği otopark alanından başlayarak Tarihi Yarımada merkezine kadar. ring otobüs hattı(PD1) görev yapacak.

 

ALTERNATİF ULAŞIM İMKANI

Söz konusu sınırda Yenikapı, Laleli, Nişanca, Beyazıt-Kapalı Çarşı durakları bulunmaktadır. Beyazıt-Kapalıçarşı bölgesine araçla gitmek isteyen herkese, özellikle de bölgeye ulaşmak isteyen esnaf ve ticari işletmelerin müşterileri için alternatif bir ulaşım imkanı sunulmaktadır.

Uygulama ile Yenikapı Otopark ücretini hesaplayabilirsiniz. istanbulkartPD1 ring limiti ile ödeme yapan araç sahipleri ücretsiz olarak yararlanabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ineboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu