Haber

Kitleler yolda! Kar yağışı geliyor… İstanbul dahil 48 ilde alarm durumu

Meteoroloji’den alınan son dakika hava durumu raporları, dondurucu soğuğun ve kar yağışının şimdi başlayacağını ortaya koydu. Sıcaklıklar bazı illerde eksi derecelere kadar düşerken, 1 Şubat itibarıyla İstanbul dahil Türkiye’nin birçok ilinde kar yağışı var.

HARİTALARDA KAR ETKİSİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı haritalarda, kar yağışının bu hafta itibarıyla Türkiye’nin büyük bir bölümünde hissedileceği görülüyor. 1 Şubat Çarşamba gününden itibaren İstanbul’da kar yağışı, Ankara’da ise kar yağışı etkili olacak.

KİTLELER YAVAŞ YAVAŞ İSTANBUL’A İŞARETLENİYOR

1 Şubat gecesi ve sabah saatlerinde Karadeniz üzerindeki yağış kütlelerinin Beykoz, Sarıyer, Ümraniye, Çekmeköy ve Arnavutköy başta olmak üzere birçok ilçede karla karışık kar ve kar bırakması bekleniyor.

1 Şubat’ın ilk saatlerinden itibaren İstanbul’da kar yağışı etkisini hissettirecek. Sıcaklıklar 3 dereceye kadar düşerken, kar yağışının öğle saatlerine kadar yer yer devam etmesi bekleniyor.

48 İLDE KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji 48 şehir için yeniden uyarıda bulundu. İşte gün içerisinde yağış beklenen 48 il; Edirne, Düzce, Bartın, Balıkesir, Bursa, Kırklareli, Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Bolu, Eskişehir, Ankara, Karabük, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Kastamonu, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Konya, Kayseri, Sivas, Tokat, Amasya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Karaman, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Muş, Kars, Iğdır, Ağrı, Van, Hakkari, Bitlis, Yozgat.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu