Haber

Kremlin Sözcüsü Peskov: “Batı tehditleri, Belarus’ta nükleer silah konuşlandırma planlarımızı değiştirmeyecek”

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya’nın Belarus’a nükleer silah yerleştirme planından vazgeçmeyeceğini belirterek, “Batı’nın tehditleri, Beyaz Rusya’ya nükleer silah yerleştirme planlarımızı değiştirmeyecek” dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya’nın Belarus’ta nükleer silah konuşlandırma planına ilişkin açıklama yaptı. Peskov, “Cumhurbaşkanı gerekli açıklamayı geçen Cumartesi yaptı. Batı tehditleri, Beyaz Rusya’da nükleer silah konuşlandırma planlarımızı değiştirmeyecek.” dedi.

Kuzey Akım petrol boru hatlarına yönelik saldırıların soruşturulmasında batılı ülkelerle yaşadıkları sorunlara değinen Peskov, batılı ülkelerin bu saldırıları örtbas etmek istediklerini savunarak, “Batılı ülkeler bu konuyu örtbas etmek için büyük çaba sarf ediyor ve erteliyor. Ancak Rusya bu çabaları engelleyecektir.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in görüşeceğine dair Rus ve Türk basınında çıkan haberleri yalanlayan Peskov, “Hayır, bu doğru değil” yanıtını verdi. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu