Haber

Macar kurtarıcıların unutmayacağı acı: Ali

Macaristan’dan Peşte vilayetinin kurtarma ekibi bugün duygu yüklü bir paylaşımda bulunarak saatlerce süren kurtarma çalışmasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Ali’yi andı. Macar grup, “Bizi de etkilediği için konuşmadığımız bir konu var. Sevgili Ali seni sonsuza kadar unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

Macaristan’ın Peşte eyaletinden gelen ve deprem bölgesinde Macar kurtarıcılarına katılan arama kurtarma ekibi, bugün duygu yüklü bir paylaşım yaptı. Depremlerin olduğu ilk günden itibaren daha çok çalıştıkları Hatay’dan kurtarma çalışmalarına ait hikaye ve görüntüleri paylaşan ekip, kurtarmaya çalıştıkları ancak ağır yaralanarak hayatını kaybeden Ali’yi anma töreni düzenledi.

Depremlerin meydana geldiği sırada 5 katlı binanın 3’üncü katındaki konutlarında bulunan 15 yaşındaki Ali ve ailesi, apartmandan çıkarken binanın çökmesi sonucu merdiven boşluğundaki molozların altında kaldı. 32 saat enkaz altında kalan Ali ve ailesini çok kötü durumda bulduklarını belirten grup, uzun çalışmanın ardından dar bir açıklıktan Ali ve ailesinden 2 kişiye ulaştı. Macar ekip, çalışmalarını sürdürdüklerini ancak bu esnada aileden ağır yaralanan iki kişinin hayatını kaybettiğini ve dar gedikten zorla Ali’ye ulaştıklarını ifade etti. Emekleri boşa çıkan Macar ekibi, Ali’nin hikayesini “Bizi de etkilediği için konuşmadığımız bir şey var. Sevgili Ali, seni sonsuza kadar unutmayacağız” sözleriyle anlattı. Ekip şu sözleri paylaştı; “Elini tuttuk, karnını doyurduk, güvendik çünkü onu zor durumdan zamanında çıkarabileceğimize inandık. Kurtarma sırasında son şans olarak Ali’nin bacakları kesildi, bu yüzden Hollandalı takımın doktorlarına danıştık ama onlar da çıkmadı.” Ali 38 saat birlikte mücadele ettikten sonra sonsuza kadar uyuyakaldı… Onu kurtaramadık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu