Haber

Turkish Riders Chopper Kulübü yeni üyelerini yemin etti

Türk Biniciler Helikopter Kulübü’nün Kapadokya’da düzenlediği etkinlikte yeni üyeler yemin ederek yelek giydi.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Nevşehir’e gelen 160 motosikletçi Avanos’ta buluştu.

Peri bacalarının kapladığı parkurdan kortejle geçerek Devrent Vadisi’ne gelen motosikletçilerden 5’i kulüp kurallarına uyacaklarına dair yemin etti.

Yemin töreninin ardından yeni üyelerin yelekleri kıdemliler tarafından giydirildi.

Türk Biniciler Chopper Kulübü Genel Başkanı Ruhsati Tiraş, gazetecilere yaptığı açıklamada, profesyonel sürücülerden oluşan kulüplerinin farklı şehirlerde yeni üyelerle temsil edildiğini ve her geçen yıl üyelerinin arttığını söyledi.

Kulübe üye olanlar için klasik törenin devam ettiğini vurgulayan Tiraş, “Belirli bir kilometre ve saatten sonra arkadaşlarına uyum sağlamak için yemin okunuyor. Kulübe sadakatin sembolik bir töreni. Kapadokya ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde farklı etkinlikler düzenliyoruz.” söz konusu.

Etkinliğe ev sahipliği yapan Kapadokya Motosiklet Kulübü Başkanı Kenan Tekin, Kapadokya’nın keyifli bir sürüş rotası olduğunu belirterek, “Motosiklet kulüplerindeki arkadaşlar sık ​​sık Kapadokya’yı ziyaret etmek istiyor. Bugün 33 ilden 300’e yakın arkadaşımız bir araya geldi. Ailelerini ziyaret ettik, misafirlerimize anlattık, tanıştıracağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu