Ekonomi

Altının gram fiyatı 1.104 lira seviyesinden işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne paha biçilmez bir kayıpla başlamasının ardından 11.30’daki prestij ile bir önceki kapanışın yüzde 0.81 altında 1.104 liradan işlem görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.815 liradan, Cumhuriyet altını 7.360 liradan satılıyor.
Günü 1,837 dolardan kapatan altının ons fiyatı, bir önceki kapanışa göre yüzde 0,9 düşüşle şu sıralar 1.820 dolardan işlem görüyor.

ANALİSTLERİN GÜNDEMİ

Analistler, ABD’de dün açıklanan Üretici Fiyat Endeksi’nin (ÜFE) beklentilerin üzerinde yükseldiğini belirterek, bu durumun merkez bankalarının faiz artırımlarını beklenenden daha uzun süre sürdürebileceği paniğini güçlendirdiğini belirtti.

Analistler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki ay yapacağı toplantıda faiz oranlarını 25 baz puan artırma olasılığını yüzde 82, 50 baz puan olasılıkla yüzde 18 olarak fiyatladığını belirtti.

Analistler, bugünkü veri gündeminde Avro Bölgesi’nde cari denge ve ABD’de Ocak ayı öncü endeks verilerinin yer aldığına dikkat çekerek, teknik olarak altının onsu için 1.800 doların takviye, 1.860 doların ise direnç konumunda olduğunu söylediler.

hanonu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu